اجاره داربست در تهرانپارس

فهرست مقاله ایی که میخوانید:

اجاره داربست در تهرانپارس

اجاره داربست در تهرانپارس را به شکل کامل پوشش میدهیم. برای نصب و اجاره داربست در تهرانپارس شرقی و غربی میتوانید با شماره های ما در سایت ارتباط بگیرید.

داربست از ابتدای تمدن بشری برای ساختن ساختمان های بلند مورد استفاده قرار گرفته است. حدس زده می شود که اهرام باستانی مصر با استفاده از داربست های چوبی ساخته شده اند.

داربست چوبی تا سال 1922 به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. در این زمان لوله های فلزی ساخته شده از فولاد شروع به جایگزینی تیرهای چوبی کردند.

امروزه نصب و اجاره داربست در تهرانپارس امری حیاتی برای ساخت و ساز است. تولید لوله داربست فلزی از دهه 1950 میلادی از استاندارد های صنعت برخوردار است. لوله داربست با وجود ویژگی وزن سبک خود با کاهش قدرت رو به رو نشده است. فلزات مورد استفاده برای داربست معمولاً فولاد یا آلومینیوم هستند.

داربست های فولادی استحکام و دوام بالایی دارند. در عین حال دارای خاصیت ارتجاعی است که به جلوگیری از ترک خوردن کمک می کند. فولاد می تواند بارهای بسیار سنگین را تحمل کند و کارگران می توانند از آن برای حمل تجهیزات و لوازم سنگین استفاده کنند. برای سازه های بلند، فولاد یک ضرورت است زیرا وزن داربست به خودی خود نیازمند استحکام سازه ای است که فقط فولاد می تواند آن را تامین کند.

برای شرایط کم تقاضا با هدف اجاره داربست در تهرانپارس میتوان از لوله های آلومینیومی که جایگزین مناسبی برای اجاره داربست در تهرانپارس با لوله های فولادی هستند استفاده کرد. برای نصب و اجاره داربست در تهرانپارس از هر دو نوع داربست فولادی و داربست آلمینیومی استفاده میشود.

با استفاده از سازه داربست، کارگران می توانند با خیال راحت به مکان هایی با کد ارتفاعی بالا و دوردست دسترسی داشته باشند. با استفاده از مهاربندهای مورب (مهاری) می توان سازه هایی با پایداری زیاد ساخت.

سازه های اجاره داربست در تهرانپارس دارای سه عنصر اساسی هستند:

 • پایه
 • دستگیره
 • قالب

پایه ها، لوله های عمودی هستند که در کل ساختار نصب می شوند و آن را به صورت عمودی نگه می دارند. آنها وزن سازه را از طریق یک صفحه پایه مربعی به زمین منتقل می کنند که بار را پخش می کند.

دستگیره لوله های افقی هستند که استانداردها را به هم متصل می کنند تا سازه را در جای خود نگه دارند و ثبات را تضمین کنند.

قالب ها لوله های افقی هستند که در عرض و عمود بر دفترچه ها قرار می گیرند تا به سازه استحکام بیشتری داده و برای سکوها در هر سطح از داربست پشتیبانی کنند.


اجاره داربست در تهرانپارس

کاربردهای داربست در تهرانپارس

اجاره داربست در تهرانپارس برای ساخت، نگهداری و تعمیر ساختمان ها مخصوصا نمای ساختمان استفاده می شود. داربست فلزی به کارگران این امکان را می دهد که به مکان های بلند و دور از هر ساختمان در محدوده تهرانپارس دسترسی داشته باشند.

داربست بسته به کاربردی که در پروژه دارد، می تواند اشکال مختلفی داشته باشد؛ مثل: اجاره داربست نما در تهرانپارس، اجاره داربست بنر در تهرانپارس، اجاره داربست چهارپایه در تهرانپارس، اجاره داربست کفراژ در تهرانپارس و اجاره داربست زیربتن در تهرانپارس.

داربست قالبی در اجاره داربست در تهرانپارس تهران رایج ترین نوع داربست است که از پایه ساخته شده است و معمولا در بیشتر پروژه های ساختمانی دیده می شود. این ساده ترین، راحت ترین، ایمن ترین و مقرون به صرفه ترین ساختار داربست است. در صورتی که ارتفاع سازه داربست زیاد باشد یا داربست موظف به تحمل وزن بار زیادی باشد میتواند از تقویت داربست مثل مهار کرد این سازه استفاده کرد.

داربست های معلق معمولاً از پشت بام ساختمان های تهرانپارس آویزان می شوند. این یک گزینه خوب برای شرایطی است که در آن امکان ساخت پایه وجود ندارد، یا جایی که الزامات دسترسی محدود به سطوح بالایی است و ساخت داربست از ابتدا غیرعملی است.

داربست های نورد از نظر ساختاری مشابه داربست های تکیه گاه هستند. تفاوت این است که به جای ترکیب یک پایه پایدار، از چرخ های کرچک برای امکان تحرک استفاده می شود. در صورتی که نیاز به انجام کار در طول ساختمان باشد، این گزینه گزینه خوبی است. برای اطمینان از ایمنی همه افراد در مجاورت، هر زمان که کارگران یا موادی روی داربست وجود دارد، چرخ ها را با کمک ترمز، قفل کنید.


اجاره داربست در تهرانپارس

قیمت اجاره داربست در تهرانپارس

برای تعیین قیمت اجاره داربست در تهرانپارس بهتر است ویژگی های اصلی داربست را بشناسیم تا با تحلیل مزایا و معایب انواع داربست به قیمت هر مدل از داربست در منطقه تهرانپارس برسیم.

وقتی نوبت به تجزیه و تحلیل قطعات و ویژگی های اساسی هر قطعه از داربست فلزی می شود، جنس آنها معمولاً فولاد یا آلومینیوم خواهد بود، زیرا هر دوی آنها به اندازه کافی قوی و بادوام برای تحمل بارهای سنگین هستند. آنها استانداردهای عمودی را ارائه می دهند که به عنوان پایه های قائم یا پایه ها نیز شناخته می شوند، که لوله ها یا قطب های عمودی هستند که تکیه گاه اصلی ساختار داربست را فراهم می کنند و اغلب در فواصل منظم در امتداد طول داربست، ترجیحاً پایه های فولادی قرار می گیرند.

البته در کنار استانداردهای عمودی، دفتر یا لوله‌ های افقی قرار می‌گیرند که در هنگام اتصال به پایه‌ها چارچوب پیچیده‌ای ایجاد می‌کنند و در نتیجه به توزیع آسان‌تر بار و ایجاد پایداری در کل سازه کمک می‌کنند. همچنین قطعات افقی هستند که باید در زوایای خاصی روی دفترچه های ذکر شده قبلی قرار گیرند، استحکام بیشتری به پایه می دهند و سکویی مناسب برای قرار دادن تخته ها ایجاد می کنند.

در نصب و اجاره داربست در تهرانپارس تخته‌ کار یا تخته‌ های داربست که قبلاً ذکر شد، فوقانی‌ترین و سطحی‌ترین لایه ایستایی کار هستند. کارگران خودشان می‌ایستند یا بارها را در آن قرار می‌دهند، ضمنا عناصر مورب یا متقاطع مهاربندی وجود دارد که استانداردهای عمودی را به هم متصل می کند، مهاربندها، که باعث تعادل بیشتر می شوند. در زیر تمام آن، صفحات یا تخته های پایه در پایین پایه ها قرار می گیرند تا بار را توزیع کنند و پایه ای پایدار برای داربست ایجاد کنند، به طوری که به دلیل خاصیت ارتجاعی و کشسانی، از یک تخته فولادی آلومینیومی یا داربست استفاده می شود.

تاب آوری؛ لوله های محافظ و تخته های بنایی را نباید فراموش کرد، زیرا آنها در امتداد لبه های سکوهای کار نصب می شوند تا از سقوط جلوگیری کنند و احتمال وقوع هر گونه خطری را کاهش دهند. کوپلرها و گیره ها منجر به یک داربست تمام شده می شوند، با توجه به اینکه آنها قویاً هر قسمت از سازه را به روشی ایمن به هم متصل می کنند. در نهایت، نردبان‌های دسترسی و/یا پله‌ها اغلب در داخل سیستم داربست فلزی قرار می‌گیرند تا به کارگران اجازه دهند تا با خیال راحت و سریع در سازه های نصب شده در پروزه های اجاره داربست در تهرانپارس تهران بالا و پایین بروند.


نصب و اجاره داربست در تهرانپارس

قیمت اجاره داربست در تهران

انواع داربست در تهرانپارس

انواع داربست در تهرانپارس تا حد زیادی در تمامی مدل های سازه داربست نصب و اجراء میشود. داربست نما برای نما کاری، داربست کفراژ برای مسقف کردن محیط، داربست بنر به منظور تبلیغات محیطی و داربست چهارپایه متحرک برای دسترسی پذیری به چند کد ارتفاعی مختلف در یک پروژه، کاربرد دارد.

برخی از سازه های داربست به صورت یک مجموعه کامل ارائه می‌شوند، و اینها برای پروژه‌های کوچکی هستند که در آن فرد فقط باید چند متر از زمین بلند شود. به این سبک داربست “متحرک” نیز گفته می شود.

سایر سازه های داربست فلزی به صورت قطعات جداگانه تولید می شوند و در محل مونتاژ می شوند. این نوع سازه های داربستی به کاربر اجازه می دهد تا داربست را به منظور برآورده کردن ارتفاع و ابعاد مورد نیاز پروژه خاص سفارشی و کاستوم کند.

آلومینیوم و فولاد هر دو داربست محکمی هستند و اغلب در مورد این دو نوع داربست سوال وزن و هزینه ایجاد میشود که کدام مورد استفاده شود.

آلومینیوم سبک تر از فولاد است، اما اکثر داربست های فولادی گران تر از آلومینیوم هستند. در برخی از نقاط دیگر تهران از مواد دیگری برای ساخت داربست استفاده می شود.

داربست در ساخت و ساز از انواع مختلفی داربست برخوردار است. در ادامه به طور خلاصه انواع اجاره داربست در تهرانپارس را باهم مرور میکنیم:

 • داربست تک

داربست تکی عموماً برای سنگ تراشی آجری استفاده می شود و به آن داربست لایه آجری نیز می گویند. داربست منفرد متشکل از استانداردها، دفاتر و غیره است که در فاصله حدود 1.2 متری به موازات دیوار قرار دارد.

 • داربست دوتایی

داربست دوتایی معمولا برای سنگ تراشی استفاده می شود. در دیوارهای سنگی، ایجاد سوراخ در دیوار برای حمایت از مهاری ها سخت است. بنابراین، دو ردیف داربست برای استحکام بیشتر ساخته شده است. ردیف اول از دیوار 20 تا 30 سانتی متر فاصله دارد و ردیف دیگر از ردیف اول 1 متر فاصله دارد.

 • داربست کنسولی

این یک نوع داربست است که در آن استانداردها بر روی یک سری سوزن (که از سوراخ های روی دیوار خارج می شوند) پشتیبانی می شوند. به این داربست تک قاب می گویند. داربست های کنسولی در حین ساخت نیاز به مراقبت زیادی دارند و در مواردی که:

 1. زمانی که زمین قادر به پشتیبانی از استانداردها نباشد.
 2. وقتی قرار است زمین نزدیک دیوار عاری از ترافیک باشد.
 3. زمانی که قسمت بالایی دیوار در حال ساخت است.
 • داربست معلق

در داربست های معلق، سکوی کار با کمک سیم بکسل یا زنجیر و غیره از پشت بام ها آویزان می شود، می توان آن را تا سطح مورد نیاز خود بالا یا پایین آورد. از این نوع داربست برای تعمیرات، نقاشی و غیره استفاده می شود.

 • داربست چهارپایه

در داربست چهارپایه، سکوی کار بر روی سه پایه یا نردبان متحرک پشتیبانی می شود. این معمولاً برای کارهای داخل اتاق مانند نقاشی، تعمیرات و غیره تا ارتفاع 5 متر استفاده می شود.

 • داربست فولادی

داربست های فولادی توسط لوله های فولادی ساخته می شوند که توسط جفت ها یا اتصالات فولادی به یکدیگر ثابت می شوند. ساخت و یا برچیدن آن بسیار آسان است. استحکام بیشتر، دوام بیشتر و مقاومت بالاتر در برابر آتش دارد. مقرون به صرفه نیست اما ایمنی بیشتری به کارگران می دهد. بنابراین، امروزه به طور گسترده از آن استفاده می شود

 • داربست سفارشی

داربست های سفارشی معمولا از فولاد ساخته میشوند اما مجهز به کوپلینگ ها و قاب های مخصوص و غیره می باشند، داربست های آماده ای هستند که در بازار موجود می باشند. در این نوع داربست، سکوی کار بر روی براکت هایی قرار می گیرد که می تواند در سطح مورد نیاز ما قابل تنظیم باشد.

برای نصب داربست در تهرانپارس، اجاره داربست در تهرانپارس، استعلام قیمت در تهرانپارس و هر مشاوره دیگر که به آن در این لحظه نیاز دارید میتوانید به کاشناسان ما ارتباط برقرار کنید.


نصب و اجاره داربست در تهرانپارس

اجزاء تشکیل دهنده داربست در تهرانپارس

 • لوله ها
 • بست چهارپیچ
 • تخته کار/ تخته بنایی

لوله ها معمولا از فولاد یا آلومینیوم ساخته می شوند. نوع فولاد مورد استفاده در تهرانپارس معمولا فولاد نورد گرم است. در شرایط خاص که خطر کابل های برق بالاسری زنده وجود دارد، می توان از لوله های فیلامنتی از فیبر شیشه ای در یک ماتریس نایلونی یا پلی استر استفاده کرد.

تفاوت اصلی فولاد و آلومینیوم در وزن آن است: فولاد تقریباً 3 برابر سنگین تر از آلومینیوم است.

لوله های فلزی توسط بست چهارپیچ به هم متصل می شوند. سه نوع اصلی وجود دارد: بست چهارپیچ زاویه راست، بست چهارپیچ پوتلوگ و بست چهارپیچ چرخشی، علاوه بر این می‌توان از پین‌ های مفصلی (اتصال) برای اتصال لوله‌ ها از سر به انتها در صورت لزوم استفاده کرد.

کف سازه داربست می تواند از تخته کار، تخته بنایی ساخته شده از فولاد یا آلومینیوم باشد. در جایی که از تخته های چوبی استفاده می شود، انتهای آنها توسط صفحات فلزی به نام آهن حلقه ای یا صفحات میخ محافظت می شود.

برای استعلام قیمت اجاره داربست در تهرانپارس و مشاوره رایگان بابت خدمات الو داربست در محاه های تهرانپارس با ما تماس بگیرید. تهرانپارس در شرق تهران جزوء محله های قدیمی و دارای اصالت است.(تهرانپارس کجاست؟)


نصب و اجاره داربست در تهرانپارس

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط مستقیم (24 ساعته)